מורים ומורות

ג'יימי מרקס
שמעון ויצמן
רועי וייס
יורם עידן
תום בסר
אשלי שלקטה
שי בקלש-מן
מורן עזרא
לילך ויזל
קרן מרקוביץ
ירדן סגל
איציק אריאל
ברכה אווט
גבי פיטיגליו
יובל כימיה
אלינור דביר
טלי סידלר
יובל זיתן
סנדרה שוקרון

תום בסר

סגנונות יוגה

אם הייתי צריך לסכם במשפט את הסיבה שאני מתרגל, חי ונושם יוגה ב-7 השנים האחרונות – כנראה שהייתי אומר שהיוגה פשוט הופכת אותי לאדם טוב יותר. זו גם כנראה הסיבה שיש בי את הרצון לחלוק את המתנה הזו עם אחרים.

 

את היוגה פגשתי לראשונה כסטודנט בירושלים, בנקודה בה ישיבה מזרחית פשוטה הייתה אתגר מייסר, ואט אט היא הפכה לאחד העוגנים המשמעותיים בחיי. מעבר לכך שבהדרגה הגוף הפיזי כמובן התחזק, התגמש והתייצב, היוגה הפכה לכלי שעוזר לי להיות נוכח, שלם ומחובר יותר לעצמי.

בשנים האחרונות עברתי דרך מגוון של מורים וסגנונות, בסטודיואים, בסדנאות ובריטרטים בארץ ובחו"ל, והעמקתי בעיקר בתרגול בסגנון ויניאסה דינמית, המשלבת אלמנטים של תנועה, כוח ויציבות. את הכשרת ההוראה השלמתי ברישיקש, הודו.

התרגול האישי שלי הוא דינמי, זורם ומאתגר לפרקים במישור הפיזי, אך גם שופע תזכורות לרכך ולהיות במקום המדויק ביותר לגוף באותו הרגע. אני מאמין מאוד ובעצמי מחפש תמיד את השילוב שבין אתגר פיזי - ושחרור מנטלי, ובהעמקה שמגיעה דווקא מתוך רכות ולא מתוך דחיפה ומאמץ יתר.

כיום היוגה בעיני היא בעיקר כלי, מהטובים שפגשתי - להרגיש טוב יותר, ומתוך כך להתמודד טוב יותר עם האתגרים שמזמנים חיי היום-יום מחוץ למזרן. אני מאמין מאוד שהמציאות היא רק שיקוף של איך שאנחנו מרגישים וחושבים, וככל שנוכל להרגיש טוב יותר- זה גם מה שנשדר החוצה, ולמציאות כבר לא תהיה ברירה אלא להשתקף אלינו חזרה באור חיובי יותר.

שיעורים במערכת - לחצו להרשמה
X
הרשם
ההרשמה בוצעה
X
  • חום גופי הוא לא מעל 38 מעלות צלזיוס  ולא היה לי חום כאמור בשבוע באחרון
  • אני מרגיש טוב לא משתעל או מתעטש או מצונן.
  • לא הייתי במגע קרוב עם חולה קורונה בשבועיים האחרונים 
  • יש ליידע את המורה את המורה על מצבך הבריאותי.
  • אם יש לך ספק בנוגע ליכולתך לתרגל בשל מצב בריאותי מסוים(כולל הריון) יש ליידע אותנו ולהיוועץ עם רופא
  • הנני מצהיר/ה בזאת כי האחריות למצבי הבריאותי היא שלי בלבד,אני מתחייב/ת לדווח לרופא מוסמך/ת על כל שינוי במצבי הבריאותי ולהיוועץ בנוגע להמשך השתתפותי בשיעורים.
  • הנני מאשר/ת קבלת מיילים מאור היוגה וידוע לי שבכל שלב אוכל לבצע הסרה מרשימת התפוצה.

* למעט בשל מצב כרוני כגון אסתמה או אלרגיה אחרת