מורים ומורות

ג'יימי מרקס
שמעון ויצמן
ענת צחור
רועי וייס
יורם עידן
תום בסר
אשלי שלקטה
שי בקלש-מן
אריקה רינטוביץ'
מורן עזרא
אנה תיק
אלון דוד
אור צ'אפל
לילך ויזל
קרן מרקוביץ
יעל גינזבורג
סאני לנטרט
ענת דוד
ירדן סגל
תותי ניניו
איציק אריאל
ברכה אווט
אסטי ברדיצ׳בסקי

תום בסר

סגנונות יוגה

אם הייתי צריך לסכם במשפט את הסיבה שאני מתרגל, חי ונושם יוגה ב-7 השנים האחרונות – כנראה שהייתי אומר שהיוגה פשוט הופכת אותי לאדם טוב יותר. זו גם כנראה הסיבה שיש בי את הרצון לחלוק את המתנה הזו עם אחרים.

 

את היוגה פגשתי לראשונה כסטודנט בירושלים, בנקודה בה ישיבה מזרחית פשוטה הייתה אתגר מייסר, ואט אט היא הפכה לאחד העוגנים המשמעותיים בחיי. מעבר לכך שבהדרגה הגוף הפיזי כמובן התחזק, התגמש והתייצב, היוגה הפכה לכלי שעוזר לי להיות נוכח, שלם ומחובר יותר לעצמי.

בשנים האחרונות עברתי דרך מגוון של מורים וסגנונות, בסטודיואים, בסדנאות ובריטרטים בארץ ובחו"ל, והעמקתי בעיקר בתרגול בסגנון ויניאסה דינמית, המשלבת אלמנטים של תנועה, כוח ויציבות. את הכשרת ההוראה השלמתי ברישיקש, הודו.

התרגול האישי שלי הוא דינמי, זורם ומאתגר לפרקים במישור הפיזי, אך גם שופע תזכורות לרכך ולהיות במקום המדויק ביותר לגוף באותו הרגע. אני מאמין מאוד ובעצמי מחפש תמיד את השילוב שבין אתגר פיזי - ושחרור מנטלי, ובהעמקה שמגיעה דווקא מתוך רכות ולא מתוך דחיפה ומאמץ יתר.

כיום היוגה בעיני היא בעיקר כלי, מהטובים שפגשתי - להרגיש טוב יותר, ומתוך כך להתמודד טוב יותר עם האתגרים שמזמנים חיי היום-יום מחוץ למזרן. אני מאמין מאוד שהמציאות היא רק שיקוף של איך שאנחנו מרגישים וחושבים, וככל שנוכל להרגיש טוב יותר- זה גם מה שנשדר החוצה, ולמציאות כבר לא תהיה ברירה אלא להשתקף אלינו חזרה באור חיובי יותר.

שיעורים במערכת - לחצו להרשמה
X
הרשם
ההרשמה בוצעה
X
  • חום גופי הוא לא מעל 38 מעלות צלזיוס ומעלה ולא היה לי חום כאמור בשבוע באחרון
  • אני לא משתעל/ת
  • לא הייתי במגע קרוב עם חולה קורונה בשבועיים האחרונים 
  • יש ליידע את המורה את המורה על מצבך הבריאותי.
  • אם יש לך ספק בנוגע ליכולתך לתרגל בשל מצב בריאותי מסוים(כולל הריון) יש ליידע אותנו ולהיוועץ עם רופא
  • הנני מצהיר/ה בזאת כי האחריות למצבי הבריאותי היא שלי בלבד,אני מתחייב/ת לדווח לרופא מוסמך/ת על כל שינוי במצבי הבריאותי ולהיוועץ בנוגע להמשך השתתפותי בשיעורים.

* למעט בשל מצב כרוני כגון אסתמה או אלרגיה אחרת